Staże w Polsce | Kariera | Polska

Staże w Polsce

Staże w Polsce

Praktyki i Staże

Naszą wartością jest przyjazne i bezpieczne środowisko pracy. Doceniamy indywidualnie każdą jednostkę i szanujemy jej potrzeby. Gwarantujemy możliwość zdobycia unikalnej wiedzy, rozwoju zawodowego oraz podnoszenia kwalifikacji. Jesteśmy świadomi faktu, że wkład i poświęcenie naszych pracowników jest źródłem naszego sukcesu. Oferowane przez nas programy stażowe cechują się najwyższym standardem i dostępem do najnowszych technologii.

Staże

1. Kto może być stażystą w Corning?
 Jeśli jesteś absolwentem lub studentem ostatnich lat uczelni technicznej na kierunku:

 • mechanika
 • automatyka
 • elektronika
 • optoelektronika
 • telekomunikacja
 • logistyka
 • zarządzanie i inżynieria produkcji
 • nanotechnologia
 • technologia polimerów

 i interesuje Cię odbycie płatnego stażu w naszej firmie, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami znajdującymi się na naszej stronie kariery: corningjobs.corning.com.

2. Co należy do zadań stażysty?
Jako stażysta będziesz pracować przy realnych projektach i odpowiedzialnych zadaniach, ucząc się od doświadczonych specjalistów. Poznasz zasady funkcjonowania dużej firmy produkcyjnej oraz różne style zarządzania, jednocześnie realizując swoje plany rozwoju.

3. Jakie benefity przysługują stażyście?
W ramach naszych programów stażowych oferujemy:

 • Umowę o pracę na cały lub częściowy etat – do 12 miesięcy   
 • Realną szansę, aby zostać z nami na stałe – ponad połowa stażystów zostaje zatrudniona po zakończonym programie
 • Dodatkową opiekę medyczną, karty MultiSport, dofinansowanie posiłków, świąteczne bonusy oraz refundowanie wakacji
 • Pracę z doświadczonymi ekspertami, od których można się uczyć
 • Realny kontakt z procesem – od projektowania po wdrożenie
 • Możliwość rozwoju w międzynarodowym środowisku
 • Perspektywę awansu – firma cały czas prężnie się rozwija
      -Goalsharing – premię roczną

Praktyki

Program praktyk w firmie Corning jest adresowany do studentów młodszych roczników uczelni wyższych oraz uczniów techników. Praktyki odbywają się w porozumieniu z uczelnią/szkołą i są odpłatne.

Praktyki to idealny start dla Twojej kariery. Współpraca z międzynarodową organizacją jaką jest firma Corning zapewni możliwość zdobycia cennego doświadczenia, które pomoże w wyborze przyszłej ścieżki kariery. Jeżeli interesują Cię motywujące wyzwania oraz perspektywa długofalowej współpracy - Nie czekaj i zrób pierwszy krok z Corning!

W temacie praktyk kontaktuj się z nami mailowo rekrutacja@corning.com

Napisz z Nami Pracę Dyplomową
Oferujemy możliwość współpracy przy pisaniu pracy dyplomowej. Jeżeli jesteś zainteresowany/-a prosimy o kontakt mailowy rekrutacja@corning.com.

Pierwsza obrona poza murami Politechniki Łódzkiej
W dniu 24 kwietnia 2015 roku w siedzibie firmy Corning Optical Communications w Strykowie odbyła się pierwsza obrona pracy dyplomowej poza murami uczelni. To kolejny wielki sukces i krok w stronę dalszego rozwoju współpracy Politechniki Łódzkiej, jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, z firmą Corning. Obrona pracy inż. Lidii Górczyńskiej poprzedzona została wizytą władz uczelni i komisji egzaminacyjnej w obu zakładach produkcyjnych firmy oraz w magazynie, który stanowił podstawę do analizy przeprowadzonej w pracy dyplomowej dotyczącej wykorzystania koncepcji Lean Management. Jesteśmy dumni z wypracowania tak niestandardowej i innowacyjnej formy współpracy umożliwiającej wzajemne czerpanie inspiracji i wymianę pomysłów.

Zostaw u nas swoje CV i daj się zaprosić na rozmowę
Aktualne oferty staży pojawiają się przez cały rok, dlatego warto śledzić naszą stronę: corningjobs.corning.com.

Współpraca z Politechniką oraz inne działania promocyjne 

Firma Corning od wielu lat współpracuje z Politechniką Łódzką, już w 2007 rozpoczęliśmy pierwsze działania z Wydziałem OiZ (obecnym ZIP). W 2011 podpisaliśmy pierwsze instytucjonalne porozumienie - List Intencyjny o współpracy pomiędzy Politechniką Łódzką a naszą firmą. Powstanie Laboratorium Technik Światłowodowych pod patronatem Corning było pierwszym wspólnym przedsięwzięciem na rzecz dydaktyki, które zostało utworzone ze środków Wydziału oraz Corning, drugim ważnym wydarzeniem było zbudowanie Lokalnej sieci FTTD zintegrowanej ze strukturą Uczelnianej Sieci Komputerowej. Kolejnym krokiem było utworzenie Studiów II stopnia o specjalności Optoelektronika na Wydziale FTIiMS, program studiów, który został utworzony przy współpracy Politechniki i Corning mającej na celu stworzenie programu wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom przyszłych pracodawców.

Poza ścisłym kontaktem z Politechniką Łódzką współpracujemy również z innym organizacjami, które umożliwiają bliższy kontakt z kandydatami. Chcemy być pracodawcą z wyboru, który jest rozpoznawalny na rynku pracy. Dlatego też, aby nawiązać relacje z potencjalnymi kandydatami, wiosną 2018 roku spędziliśmy ponad 100 godzin nie tylko na największych Akademickich Targach Pracy oraz Absolvent Talent Days w naszym województwie, ale także na  innych wydarzeniach jak np. Inżynierskie (Mechaniczne) Targi Pracy, Dzień Wydziału EEiA, Dziewczyny na Politechniki oraz Diamentowe Praktyki. Dodatkowo ściśle współpracujemy z Ambasadorami Politechniki Łódzkiej, a także uczestniczymy w spotkaniach Rady Wydziałów. Ponadto w 2018 roku, zorganizowaliśmy na pięciu wydziałach Politechniki Łódzkiej (Mechaniczny, Chemiczny, ZiIP, FTIMS, EEiA) akcję The Corning Days (stoiska, na których studenci mogą lepiej poznać naszą firmę oraz możliwości współpracy) oraz aż 7 warsztatów Akademii Corning prowadzonych przez naszych inżynierów, specjalistów i menedżerów na każdym wydziale Politechniki Łódzkiej, w których uczestniczyło blisko 140 studentów!

Zachęcamy Was do kontaktu z nami i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach! Napisz do nas na adres: rekrutacja@corning.com